Patalpų apsaugos įrangos montavimas

Apsaugos signalizacijos įrengimas ir tai, kas su tuo susiję

Apsaugos signalizacija naudojama pramoninėms, komercinėms, komunalinėms ir privačioms patalpoms apsaugoti. Ji informuoja apie gaisrus, dujų, vandens nuotėkį ar neteisėtą patekimą į patalpas.

Yra autonominės ir centralizuotos signalizacijos sistemos. Autonominiai sprendimai yra paprasčiausi iš visų. Pavojaus signalizacija suveikia pavojaus atveju. Įvykiai, į kuriuos sistema reaguoja, nustatomi atskirai kiekvienai savybei. Vienais atvejais tai gali būti lango ar durų pažeidimas, kitais – išorinės sienos griūtis arba dujų nuotėkis.

Centralizuotos sistemos yra prijungtos prie apsaugos pulto. Suveikus detektoriams, specialistas gauna atitinkamą signalą, iškviečia ugniagesius, apsaugos tarnybą arba policiją. Už centralizuotos apsaugos signalizacijos sistemos priežiūrą mokama kas mėnesį. Mokestį nustato objekto stebėjimo paslaugą teikianti įmonė.

Suveikus centralizuotai (pultinei) signalizacijos sistemai, atitinkamas pranešimas siunčiamas į abonento numerį. Ši funkcija neprivaloma ir už ją reikia papildomai mokėti. Signalas taip pat siunčiamas stebėjimo stoties dispečeriui.

Naudojant pažangią apsaugos sistemą bus galima laiku reaguoti į incidentą ir sumažinti galimus finansinius nuostolius.

Jutikliai

Įranga, kuria stebima situacija objekte. Įvykus incidentui, jutiklis siunčia signalą aptikimo moduliui (dar vadinamam valdymo pultu).

Infraraudonųjų spindulių, lazerio, garso ir vibracijos prietaisai naudojami kaip įsilaužimo signalizacijos sistemos dalis. Jie aptinka judesį, garso fono pokyčius ir vibraciją.

Kombinuoti komponentai gali būti naudojami signalizacijos sistemoms įrengti. Produktai sujungia kelis jutiklius, pvz., garso ir vibracijos jutiklius.

Priėmimo ir valdymo įtaisai

Informacijos apdorojimo įrenginiai. Valdymo blokas analizuoja jutiklių duomenis, perduoda informaciją į valdymo centrą ir įjungia integruotas apsaugos sistemas. Įrenginys reikalingas įrangai diagnozuoti ir konfigūruoti.

Pagrindinės valdymo skydelio užduotys:

 • kontūrų ir jutiklių būsenos kontrolė;
 • apsaugos sistemos pagalbinių elementų valdymas;
 • aliarmo (tarnybinių) pranešimų formavimas ir perdavimas;
 • signalizacijos sistemų būsenos rodymas.

Įrenginiai yra mažos, vidutinės ir didelės duomenų apimties. Pirmasis gali turėti iki 5 kontūrų , antrasis – nuo 5 iki 20 kontūrų , trečiasis – daugiau nei 20 kontūrų .

Adapteriai

Įranga, kuri tiekia energiją signalizacijos elementams. Adapteriai skiriasi pagal našumą ir gali būti orientuoti į skirtingų tipų tinklus.

Kai kurie signalizacijos elementai turi įkraunamas baterijas. Jie užtikrina įrangos veikimą nutrūkus elektros energijos tiekimui.

Įspėjamieji moduliai

Įspėjamieji elementai, įjungiami avariniu atveju. Yra trijų tipų sirenos:

 • Garsas.
 • Šviesa.
 • Kombinuotos sirenos.

Sirenų vieta, skaičius ir tipas nurodyti projekto dokumentuose.

Jutiklio padėties nustatymo ypatumai

Jutikliai montuojami specialiu būdu, kad būtų užtikrintas tinkamas signalizacijos veikimas. Įrenginiai sudaro tris saugumo ribas. Pirmasis apsaugo išorinį perimetrą, antrasis – vidinį perimetrą, o trečiasis – saugomą elementą (pvz., seifą).

Kliūčių skaičius nustatomas individualiai. Mažos mažmeninės prekybos vietos turi vieną apsaugos liniją, muziejai ir bankai – tris.

Signalizacijos sistemų įrengimas nuo A iki Z

Apsaugos sistema įrengiama keliais etapais:

 • Techninės užduoties sudarymas. Užsakovas parengia techninę užduotį, kurioje nurodomos objekto savybės, signalizacijos sistemos parametrai, darbų tvarka ir kiti niuansai. Parengti techninę užduotį gali padėti montavimo darbus atliekanti įmonė.
 • Objekto apžiūra ir projekto kūrimas. Specialistai apsilanko vietoje ir atlieka kontrolinius matavimus. Jie apžiūri komunikacijų sistemą ir nustato, kiek yra langų ir durų. Remiantis šia informacija parengiami projekto dokumentai. Jose pateikiamos sąmatos, montavimo schemos ir technologiniai sprendimai. Jei reikia, projektą peržiūri ekspertai.
 • Įrangos pirkimas ir pristatymas. Medžiagas, reikalingas signalizacijos sistemai įrengti, perka pirkėjas arba rangovas. Antrasis variantas yra priimtinesnis. Rangovas tiesiogiai bendradarbiauja su tiekėjais, todėl įrangą galima užsisakyti su nuolaida.
 • Apsauginės signalizacijos sistemos įrengimo darbai. Signalizacijos sistema įrengiama pagal turimą dokumentaciją. Meistrai sumontuos jutiklius, nuties laidus, sumontuos ir prijungs signalizacijos imtuvus.
 • Prieš eksploatacijos pradžią atliekama veikla. Specialistai nustato ir diagnozuoja sistemą bei paruošia objektą eksploatacijai.
 • Instruktažas. Baigiamasis etapas. Vartotojas supažindinamas su sistemos naudojimo taisyklėmis.

Paskirtą dieną klientas priima darbą ir pasirašo dokumentus. Tolimesnė signalizacijos sistemos priežiūra patikima montuotojui arba nepriklausomai įmonei.

Prisijungti

Dar nėra paskyros?

Naudojame slapukus, kad pagerintume jūsų patirtį mūsų svetainėje. Naršydami šioje svetainėje sutinkate, kad mes naudojame slapukus.
Meniu
0 prekių Krepšelis